Leírás és Paraméterek
A VivaFit szenzoros masszázsszőnyeg segít gyermekének felfedezni a természetes talajon való járást az otthonában is.
A talpizmok erősödéséhez, ezáltal a megfelelő boltozat kialakulásához fontos az egyenetlen talajon járás, de ezt sajnos a városi körülmények között nehéz megvalósítani, főleg a téli időszakban. Ezen tud segíteni a szenzoros masszázsszőnyeg, ami otthonába csempészi a kavics, a fű, a göröngyös talaj érzetét, így gyermeke bármikor úgy érezheti, mintha a szabadban járkálna. A lapokon lévő mintázat ingerli és összehúzódásra készteti a talpizmokat, erősíti a boka körüli izmokat ezáltal fejleszti az alsó végtag stabilitását, valamint korrigálja a rossz testtartást. Vidám színei fejlesztik a színérzékelést, kedvezően hat gyermeke hangulatára. A lapok összeillesztésével és szétszedésével fejlődik gyermeke szem-kéz koordinációja, színérzékelése és kombinációs készsége, javul a manipulációja.
Ajánlott zokni nélkül használni, mivel tüskéi stimulálják a talp akupresszúrás pontjait, ezzel fokozva a vitalitás érzését. Vidám színei miatt kiválóan használható gyerekek játékos foglalkoztatásához, fejlesztéséhez.
A lábfej deformációinak (pl. lúdtalp, bütyök, kalapácsujj) megelőzésére és korrekciójára is használható, ezzel egyidejűleg a helyes testtartás is elősegíthető. Az egyenetlen felület enyhén masszírozza a talpat, így fokozhatja a vérkeringést, aktiválhatja az idegvégződéseket, ily módon hozzájárulhat az immunrendszer ellenállóképességének fokozásához.
Az egyensúly fejlesztése minden életkorban fontos. Jó egyensúlyérzékkel elkerülhetőek a balesetek és a bonyolultabb, összetettebb mozgássorok elvégzése sem esik nehezünkre, legyen az akár egy tánc valamelyik barátunk/rokonunk esküvőjén vagy egy biciklivel végrehajtott manőver. Egyensúlyérzékünk születésünk után folyamatosan fejlődik, gyakorlással pedig tovább fejleszthető, javítható, alakítható. Ráadásul egyensúlyérzékünk fejlesztése közben erősödnek az izmaink, fokozódik a stabilitásunk, javul a mozgáskoordinációnk, fejlődik a térérzékelésünk és nő a koncentrációs képességünk is.
Az egyensúlyérzékünkért a kisagy felelős, mely számos érzékszervünkből gyűjti össze az információt, szerepet játszik:
a tapintás (Milyen a felület, amin állunk, ülünk, mozgunk?)
a látás (Szemünk segítségével tudjuk elhelyezni magunkat a térben, illetve érzékeljük a tárgyak térbeli elhelyezkedését.)
a bőr receptorai (Segítségükkel érezzük a szelet, ha valami hozzánk ér, a hőmérsékleti különbségeket, stb., melyekre adott esetben mozgással reagálunk.)
a hallás (Pl. ha zajt hallom a hátam mögül, akkor megfordulok)
izomműködés, ízületi mozgások
A gyermekek egyensúlyérzékének fejlesztése pedig nagy mértékben hozzájárul a fejlődésükhöz és mozgáskoordinációjuk finomodásához.